WYPRAWA PO KASZTANY

„Leci kasztan, leci. Za nim drugi, trzeci, a grupa Stokrotek  rada, bo i czwarty spada.”

Jesień to znakomita pora na zbieranie różnego rodzaju skarbów przyrody. Dla każdego dziecka, jedną z najlepszych jesiennych zabaw jest z pewnością wyprawa po kasztany. Oj tak - już samo zbieractwo może być dla dzieci doskonałą zabawą! Wszystkie przedszkolaki, również te najmłodsze, jak co roku, niecierpliwie wyczekiwały pierwszych kasztanów - zaglądały, wypatrywały te jeszcze wiszące na gałęziach, przeszukiwały teren pod drzewami... Aż w końcu są, udało się - następuje radość i wielka ekscytacja. W czwartek 12 października nasze Stokrotki wybrały się po kasztany.  Sprawdzonym i ulubionym miejscem, gdzie kasztanów nigdy nie brakuje jest nasz przedszkolny ogród, tak więc nie trzeba było długo szukać i daleko wędrować.  Te zwyczajne "kuleczki", obficie spadające z drzew, dały dziś naszym maluszkom wiele radości, przede wszystkim z sukcesu jakim było ich znalezienie. Wyprawa była wielką przygodą, a Stokrotki do przedszkola wróciły z ogromnym pojemnikiem, pełnym kasztanów! Obfity „kasztanowy plon” będzie także okazją do wielu ciekawych aktywności, bo przecież można wykorzystać je do wielu zabaw. Uwielbiamy naszą „polską złotą jesień”.