Z WIZYTĄ U UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8

„A w szkole na nas czeka rzecz nowa: OBOWIĄZEK.
   I coraz mniej zabawek, i coraz więcej książek.
   I choć może trudniejsze będą następne lata -
   otworzy się przed nami ciekawa księga świata.”

16 czerwca, we  wtorkowe przedpołudnie nasi przedszkolacy, a już za niedługo absolwenci
z grupy Biedronek, Pszczółek i Słoneczek odwiedzili na zaproszenie dyrekcji, nauczycieli  i uczniów Szkołę Podstawowa nr 8. Celem naszej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać w najbliższym czasie. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte. Przedszkolacy swoją przygodę w szkolnych murach rozpoczęli od obejrzenia zabawnego, ale bardzo pouczającego przedstawienia, pt Kłopoty księznicki Mazenki”  przygotowanego przez uczniów z klasy VI B oraz „Kopciuszek”
w wykonaniu klasy IV pod kierunkiem mgr Joanny Janas. Następnie starsi koledzy z kl. VI b oprowadzili naszych przedszkolaków po szkole. Podczas spaceru mogliśmy zajrzeć do sal pierwszoklasistów i zobaczyć jak się uczą i jak wyglądają ich sale lekcyjne. Mieliśmy także okazję pobawić się na szkolnym boisku oraz placu zabaw. Nasze „maluchy” przeżywały tę wycieczkę, bowiem większość z nich pójdzie po wakacjach do pierwszej klasy. W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie dzieci przekonały się na własne oczy, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie i bez trwogi i lęku przekroczą szkolne mury. A więc DO ZOBACZENIA W SZKOLE!