WARSZTATY CZYSTYCH RĄK - POWIATOWA STACJA SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

„ Umyj rączkom brzuszki, później plecki i paluszki,
później palce złap na wędkę, pokręć kciuki śrubokrętem,
a na koniec swe paluszki, potrzyj szybko o dwa brzuszki”.

Przestrzeganie zasad higienicznego mycia rąk przez przedszkolaki ma kluczowe znacznie zarówno dla ich osobistego zdrowia, jak i w profilaktyce. We wtorek, 7 maja, pracownicy Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej, przeprowadzili warsztaty edukacyjne dla dzieci 5, 6 letnich. Podczas zajęć, dzieci przypomniały sobie czym jest higiena oraz dlaczego warto być zdrowym, a także powtórzyły instrukcję prawidłowej techniki mycia rąk. Przy użyciu specjalnej lampy testowej UV, chętni mieli możliwość sprawdzenia czy potrafią prawidłowo myć ręce. Po zakończeniu zajęć w celu utrwalenia wiadomości, każde dziecko otrzymało naklejkę „Ręce myję - zdrowiej żyję”. Warsztaty miały na celu utrwalenie nawyków mycia rąk i higieny osobistej oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych. W perspektywie długofalowej celem jest ograniczenie zachorowalności na choroby zakaźne.