MINI OGRÓDKI SŁONECZEK

Życie w mieście oddala od natury. Dlatego też w każdy możliwy sposób staramy się wprowadzić do swojego otoczenia choćby odrobinę przyrody. Takim pomysłem mogą się pochwalić także nasze Słoneczka. Wiosna to taka pora roku, kiedy wszystko wokół robi się zielone i pachnące, jest to także czas sprzyjający pracom ogrodniczym, których efektem będą piękne zielone i kwitnące ogródki. Któż nie chciał by takiego posiadać ? Niestety nie wszystkie dzieci maja możliwość posiadania swoich przydomowych ogródków, dlatego postanowiliśmy stworzyć sobie własne mini ogródki z kolorowymi domkami. Pracę nad naszymi mini ogródkami podzieliliśmy na dwa etapy. Najpierw dzieci pokolorowały domki i je wycięły. Domki zostały zalaminowane i umieszczone w pojemniczkach, następnie przygotowaliśmy płotki. Kolejnym etapem było wsypywanie do pojemników ziemi i zasianie trawki. Każdy przedszkolak przygotował swój indywidualny mini ogródek, który początkowo pielęgnował w sali, obserwując wzrost i systematyczne zazielenianie się trawki, a następnie zabrał go do domu. Poprzez bezpośrednią obserwację dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwojowego rośliny, a także uczą się systematycznej pielęgnacji roślin. Wszyscy okazali się doskonałymi ogrodnikami, gdyż wszystkie ogródki bardzo szybko się zazieleniły. Zabawa niezmiernie zaangażowała nasze Słoneczka oraz wywołała wiele radości i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.