ZABAWY WIELKANOCNE W SŁONECZKACH – ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której mają oni okazję zapoznać się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią zrobić. W okresie przedświątecznym, takie zajęcie odbyło się w naszej grupie 18 marca. Zabawy przygotowane dla przedszkolaków opierały się na tematyce wielkanocnej. Wprowadzeniem do podejmowanego tematu były zadania dla dzieci, ukryte losowo w wybieranych kopertach. Każda koperta zawierała jedną z liter hasła, które tworzyło rozwiązanie. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały zadania i ćwiczenia wokół tematyki wielkanocnej, a uwieńczeniem wspólnych zabaw było wykonanie pracy plastycznej razem z rodzicem. Powstały piękne „Kurczaki w skorupach”, które zostaną wyeksponowane na tablicy w szatni. Na koniec wspólnych zabaw zadowoleni uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami, a rodzicom dziękujemy za wspólnie spędzony czas w naszym przedszkolu.