SPOTKANIE Z MAMĄ KAJTKA- ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ TOSTA

Bohaterem ostatniego tygodnia lutego był Kajtek. Ponieważ Kajtek bardzo lubi czytać, w kąciku Bohatera pojawiły się jego ulubione książki, które chętnie prezentował dzieciom. Nie zabrakło również ilustracji i zdjęć do autoprezentacji przed całą grupą.  W czwartek 29 lutego gościliśmy w naszej grupie mamę Kajtka- panią Bernadetę, która podczas swojej wizyty zaproponowała dzieciom świętowanie Światowego Dnia Tosta. Święto zostało zapoczątkowane w 2014 roku przez członków organizacji The Tiptree World Bread Awards z Wielkiej Brytanii, zrzeszającej różne podmioty branży piekarskiej. Jego głównym celem jest promowanie sztuki wyrobów różnego rodzaju pieczywa, w tym także tostów. Wyjątkowy dzień wypada każdego roku w ostatni czwartek lutego. Motylki podczas wizyty Gościa rozwiązywały zagadkę, związaną z tematem spotkania, poznały składniki potrzebne do przygotowania tosta, a następnie wykonywały papierowe tosty, doskonaląc umiejętność wycinania i kolorowania. Tosty wyglądały smakowicie.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.